Svētdiena, 19.05.2024, 18:00

Meklēju ceļu

Vietnes izvēlne
Atbildes uz epastu

Ierakstiet Jūsu epastu:

Delivered by FeedBurner

Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa
Mūsu aptauja
Kā Jūs uzzinājāt par mūsu mājas lapu?
Atbilžu kopskaits: 51
Kalendārs
«  Maijs 2013  »
PrOTCPkSSv
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Atbildes uz jautājumiem

Sākums » 2013 » Maijs » 25 » ka palīdzet vecakiem, kuri atkarīgi no alkohola?
20:02
ka palīdzet vecakiem, kuri atkarīgi no alkohola?
Labdien, mani vecāki ir atkarīgi no alkohola jau ilgus gadus, kur var vērsties, ja vēlos viņiem palīdzēt? Bet viņi paši neatzīst savu atkarību. Kā viņus mēģināt ieinteresēt dzīvei, ja viņi neredz jēgu dzīvei pat savos bērnos? Agnese

Labdien, Agnese!


Vispirms vēlos teikt paldies par uzdrīkstēšanos atklāt un runāt par grūtībām kādas esat novērojusi savā ģimenē. Diemžēl alkohola atkarība ir plaši izplatīta un vairums alkohola atkarīgie cilvēki paši saviem spēkiem nespēj pārvarēt savu atkarību. Un līdzīgi kā Jūsu vecāku gadījumā tie to nemaz neatzīst. Atkarība var sākties ar pavisam parastu iedzeršanu piektdienu, sestdienu vakaros vai tikai svētku reizēs, tā var veidoties vairāku gadu garumā un cilvēks to patiesi pats nemaz nemana. Tipiskākais atkarīgā viedoklis parasti skan tā: „Es visu kontrolēju, es pats varu visu jebkurā brīdī pārtraukt!” Alkohols tā ir slimība, lai to izārstētu cilvēkam ir nepieciešama speciālistu palīdzība. Palīdzību alkohola atkarībā var sniegt sociālais darbinieks, psihologs, psihoterapeits, psihiatrs, vai atkarības profilakses speciālists. Šie ir profesionāļi ir kompetenti palīdzēt rast risinājumu dažāda rakstura problēmās un arī alkohola atkarības gadījumā varat vērsties pie tiem, ja vēlaties palīdzēt saviem vecākiem. Sadarbībai jābūt regulārai, jo persona, kas pārtraucot lietot alkoholu jebkurā brīdī pastāv risks „krist atpakaļ” un pielietot zināmos uzvedības modeļus, jo jaunus uzvedības/ darbības ir grūti uzreiz mainīt. Tomēr darbs visveiksmīgāk ir iespējams, tad ja pati persona ir motivēta mainīt savu dzīvi un iesaistīties problēmas risināšanā, pretējā gadījumā tā ir lieki iztērēta enerģija. Protams, saprotama Jūsu vēlme vecākiem palīdzēt, tāpēc ieteicams ar vecākiem par to runāt. Svarīgi ir pašam izprast notiekošu un veidot sarunu par novēroto, izrādot rūpes un nenosodīt!

Jāteic, ka Jūsu vēstulē ir jūtams, ka esat norūpējusies par saviem vecākiem. Un tas ir pavisam saprotami, jo tā ir Jūsu ģimene un Jums tā nav vienaldzīga. Tāpēc būtiski, lai saprastu, kas tieši Jums palīdzētu sniegt atbalstu vecākiem un, lai rast spēku sevī, ieteiktu Jums apmeklēt atbalsta vai pašpalīdzības grupas atkarīgo cilvēku tuviniekiem. Ja dzīvojat Rīgā, tad šos pakalpojumus varat saņemt bez maksas. Pievienoju vienu no piemēriem, kur varat painteresēties vairāk par pašpalīdzības grupām:

http://www.ld.riga.lv/tl_files/socdienests/DC%20Ridzene/DC%20Ridzene-Paspalidzibas_nodarbibu_saraksts-v1_2013.PDF

Nepārvērtiet vecāku problēmu par savu, jo tad nemaz nemanot kļūsiet par līdzatkarīgu personu. Vecākiem pašiem ir jāiemācās tikt ar savu dzīvi galā, tāpat atrast dzīves jēgu. Atkarīgās personas bieži meklē kādu, kas uzņemtos rūpes par viņiem, esot bezpalīdzīgi un nevarīgi.

 

Lai Jums jauka diena!

Ar cieņu, Laima Valpētere
Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1456 | Pievienoja: lienec7344